مشاهده جزئیات خبر

امضای تفاهم نامه همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی با بنیاد ملی نخبگان این استان

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی، در این جلسه مشترک که با حضور رئیس سازمان، رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی و جمعی از نخبگان استان، برگزار شد؛ حاضرین ضمن ابراز خرسندی از این اتفاق مهم نقطه نظرات و پیشنهادات خود را ارائه نمودند.
 در این نشست رئیس بنیاد نخبگان استان اظهار داشت: حضور هیئت مدیره دوره هشتم و شخص آقای مهندس شرکاء که خود حامی نخبگان هستند و هم در کار، شخصی عملیاتی و دلسوز ، فرصت خوبی را فراهم آورده که بتوان از پتانسیل و ظرفیت جامعه نخبگان استان در راستای حل مسائلی که در شهر و سازمان با آن مواجه هستیم استفاده کنیم .
دکتر احمدی زاده ضمن تشکر و قدردانی از اعضای هیئت مدیره سازمان گفت: همراهی و اهتمام هیئت مدیره سازمان و زحمات و پیگیری های مهندس دانیال محمدزاده در راه اندازی سایت و اجرائی کردن این تفاهم نامه جای بسی تشکر دارد. این کار برای اولین بار در استان انجام گردیده و امید است در آینده ای نزدیک شاهد انعکاس آن در سایر سازمانهای نظام  مهندسی ساختمان کشور باشیم .
وی ادامه داد: امضای این تفاهم‌نامه کار ارزشمندی است و ان شاا... الگویی برای کل کشور شود و قطعاً منجر به ایجاد امید در جامعه نخبگان است. در فضای فعلی کشور با وجود تحریم ها و مشکلات اقتصادی، باید از این فرصت‌ها استفاده کرد و ایده‌های نوی نخبگان را جمع‌آوری و به فکر آنان اهمیت داده شود.
رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان رضوی عنوان داشت: ما متاسفانه وارد کننده خیلی از تجهیزات و ماشین آلات هستیم، ولی صنعت نداریم، اگر بتوانیم به صورت بومی خیلی از کالاها و احتیاجات را در کشور تولید کنیم، می توانیم به اقتصاد کشور و اشتغال زایی کمک کنیم و هم از علم و تخصص نخبگان مان به بهترین نحو ممکن استفاده نماییم.
او گفت: سازمان نظام مهندسی ساختمان با حجم زیادی از ساخت و سازها، منابع و گردش مالی عظیمی که در کشور دارد، اگر بتواند از ایده‌های نخبگان استفاده کند، برای صنعت ساختمان می توان آینده ای روشن و رونق بسیاری را متصور بود و کمک جدی به تولیدات با طراحی داخلی در کشور می شود.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان نیز در این نشست اظهار کرد: گامی که در راستای همکاری و ارتباط سازمان با جامعه نخبگان استان برداشته‎ایم از برنامه های مهم هیئت مدیره دوره هشتم بوده است.
مهندس شرکاء گفت: سازمان نظام مهندسی خود یک برند علمی است. اهداف سازمان و قانون مقررات ملی ساختمان همه علم است. مقررات ملی ساختمان مباحث بهینه سازی، مناسب سازی، امنیت در ساخت و ساز و بهره‌وری را مد نظر دارد که همه اینها علمی است در جهت ارتقاء دانش فنی برای صاحبان حرفه.
وی ادامه داد: حضور نخبگان منجر به ارتقاء و اعتلای جامعه خواهد بود. تمام دستاوردهای یک کشور از علم نخبگان ناشی می شود. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و هیئت مدیره سازمان در این راستا گام برداشته است تا در مسیر درست و قانونی حرکت نماید.
مهندس شرکاء افزود: مشکلی که وجود دارد این است که هیچگاه نخبگان سازمان نظام مهندسی به عنوان سرمایه های جدی، به شمار نیامده اند و ما در این راستا می خواهیم از الگوی مهاجرت معکوس که در بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری که اتفاق مبارکی بوده و به دست شخص آقای دکتر ستاری معاون محترم علمی و فناوری رئیس جمهور که خود از نخبگان است اجرا  شده، استفاده کنیم تا زیست بوم، کارآفرینی را ایجاد و کسب و کارهای نو آورانه را تقویت کنیم که باعث حفظ و نگهداشت نخبگان شویم و مانیز سهم خود را در این زمینه در مهاجرت معکوس نخبگان از خارج به داخل کشور ادا کنیم. ما  این راه  را طی می کنیم و تا زمانی که در این عرصه حضور داریم، تمام هم خود را در رفع مشکلات در ارتباط با صنعت خواهیم گذاشت و دست نخبگان را در دست سرمایه گذار و صنعتگر می‌گذاریم. امیدواریم که جدای از جلسات فیزیکی شاهد خروجی های مثبت بعد از این باشیم. ما پای کار هستیم  و به شدت می خواهیم کار را به اجرا برسانیم. می‌خواهیم ثابت کنیم که بالاترین سرمایه‌های ما نخبگان هستند.
لازم به ذکر است؛ بعد از ارائه توضیحات و بیانات حاضرین، تفاهم‌نامه فی ما بین سازمان و بنیاد ملی نخبگان استان خراسان رضوی در راستای اعتلا و حمایت از نخبگان منعقد گردید

image
shape
img
img
shape
shape
shape
shape
بالا